Axonz Banner
ÆTV nett-tv
Klikk på ÆTV DIREKTE i menyen under for å få et større bilde
Meny
Hjem
Innenriks (1,891/0)
- Lokal (455/0)
- Nordnorge (103/0)
- Utenriks (623/0)
Politikk (759/0)
Mat, helse og miljø (516/0)
Sport og spill (246/0)
Ytringsfrihet (237/0)
Leserbrev (416/0)
Pressemeldinger (428/0)
Bare moro (15/0)
Video (10/0)
AgderAvisens nett-tv (2/0)
ÆTV DIREKTE (3/0)
Kontakt AgderAvisen (1/0)
Livssyn (203/0)
Tilfeldig Bilde


Kikk i albumet
Brukerfunksjoner
:

:

Er du ikke bruker ennå? Registrer deg som en Ny bruker
Mistet ditt passord?
Siste nytt

ARTIKLER

6 nye artikler i de siste 24 timer

KOMMENTARER siste 2 dager

ingen nye kommentarer

Sporing siste 2 dager

  • Nordmenn blåser i å g...

  • LINKER siste 2 uker

    Ingen nye Linker

    No new media items
    Begivenheter
    Det er ingen nye begivenheter for øyeblikket
    torsdag,09 september 2010

    Oss heldiggriser imellom

       
    onsdag,09 juni 2010
    Skrevet av: Thor Hagen

    LeserbrevInnlegg skrevet av Thorbjørn Andersen:
    Svein Roald Hansen – stortingsrepresentant for Arbeiderpartiet – skrev et debattinnlegg for kort tid siden. I innlegget ”Vi heldiggrisene” gjorde han sine tanker, der Gjeldskrisen i mange land ble omtalt. Og det var i den forbindelse han skrev følgende: Vi er noen heldiggriser her i Norge. Vi har null gjeld og snart 3000 milliarder kroner ”på bok”.

    INGEN TVIL om at vi i den betydning er heldige - men, hva så? Det spørsmålet bør etter min mening oppta de fleste i tiden fremover. Både samtlige politikere – og de som har valgt politikerne - hva må nå gjøres? Forslag får sikkert spalteplass av redaktøren.

    SVEIN ROALD HANSEN kom inn på hva mange land må foreta seg – eksempelvis spare på utgiftene.  Jeg mener at innsparinger må til, også her i landet.  Det skulle – etter min mening  vært gjort for lenge siden - innenfor det fullstendig overflødige byråkratiet. Det sistnevnte er nemlig direkte farlig, skadelig og vitner om et politisk SYSTEM som nordmenn flest burde ta sterk avstand fra. Dette fordi det antydede systemet er noe helt annet enn hva folk er opplært til å tro.  Men, vår naivitet er kjent, og det benytter mange seg av. Forresten - ikke bare politikere og byråkrater her i landet!

    Thorbjørn Andersen. Halden.


     

    Sporing

    Sporings URL for dette innlegget: http://agderavisen.com/trackback.php?id=2010060912425870

    Her er hva andre sier om 'Oss heldiggriser imellom':

    http://topsy.com/trackback?utm_source=pingback&utm_campaign=L2&url=http://agderavisen.com/article.php%3Fstory=2010060912425870
    Sporing på onsdag,09 juni 2010

    Oss heldiggriser imellom | 0 kommentarer | Opprett Ny Konto
    De følgende kommentarer eies av den som skrev dem. Dette nettstedet er ikke ansvarlig for innholdet.