Axonz Banner
Ætv Nett-tv
Klikk på ÆTV DIREKTE i menyen under for å få et større bilde
Meny
Hjem
Innenriks (1,874/0)
- Lokal (452/0)
- Nordnorge (100/0)
- Utenriks (618/0)
Politikk (738/0)
Mat, helse og miljø (505/0)
Sport og spill (239/0)
Ytringsfrihet (236/0)
Leserbrev (406/0)
Pressemeldinger (409/0)
Bare moro (15/0)
Video (10/0)
AgderAvisens nett-tv (2/0)
ÆTV DIREKTE (3/0)
Kontakt AgderAvisen (1/0)
Livssyn (201/0)
Tilfeldig Bilde


Kikk i albumet
Brukerfunksjoner
:

:

Er du ikke bruker ennå? Registrer deg som en Ny bruker
Mistet ditt passord?
Siste nytt

ARTIKLER

ingen nye artikler

KOMMENTARER siste 2 dager

ingen nye kommentarer

Sporing siste 2 dager

Ingen kommentar på sporing enda

LINKER siste 2 uker

Ingen nye Linker

No new media items
Begivenheter
Det er ingen nye begivenheter for øyeblikket
torsdag,29 juli 2010

Kjøpesenterene er de nye ferieattraksjonene

   
lørdag,25 juli 2009
Skrevet av: Arild_Helgeland

Nordmenn bruker stadig mer tid og penger på kjøpesentrene. Fellesferien er intet unntak. I de to første ukene av juli steg omsetningen ved Steen & Strøms 30 sentre i Norge med henholdsvis 10,1 og 9,5 prosent. Antall besøkende vil nærme seg 6,5 millioner i juli.
- Ferietid er blitt tid for shopping og kjøpesenterene er blitt de nye ferierattraksjonene. Vi oppholder oss stadig lenger på kjøpesenterene og handlekurven vokser. Tidligere var torget hjertet i byen. Når ser vi at kjøpesenterne har blitt vår nye møteplass. Også i ferien, sier Karl Fredrik Lund, markedsdirektør i Steen & Strøm.

I feriemåneden juli venter Steen & Strøm totalt nær 6,5 millioner besøkende ved selskapets 30 kjøpesenter i Norge. I snitt besøkes hvert senter av 2,8 millioner handlende hvert år. Til sammenligning besøkte anslagsvis 1,3 millioner personer det nye operahuset i Bjørvik i 2008, mens Vigelandsparken besøkes av anslagsvis 1 millioner personer årlig, godt foran Holmenkollen/Skimuseet, Bryggen i Bergen, Dyreparken i Kristiansand og Flåmsbanen. 

 

- I gjennomsnitt besøker våre kunder et Steen & Strøm-senter 65 ganger i året. Kundene oppholder seg på senteret i en time og åtte minutter i gjennomsnitt, men det er noe forskjell på menn og kvinner. Omsetningen så langt i juli tyder på at den positive besøksutviklingen fortsetter i år. Vi venter 6,5 millioner besøkende på våre sentre i juli, sier Lund.

 

I de to første ukene av juli 2009 steg omsetningen ved Steen & Strøms-senterne i Norge med henholdsvis 10,1 og 9,5 prosent.

 

- Omsetningsoppgangen er kraftigst for klær- og skobranjen, samt for mat og drikke. Dermed forsterkes trenden vi har sett i første halvår. Nordmenn har tydeligvis fått tilbake optimismen etter finanskrisen. I hvert fall om man ser på hvor mye penger som legges igjen i kjøpesenterne , sier Lund.

 

 

Sporing

Sporings URL for dette innlegget: http://agderavisen.com/trackback.php?id=20090723183852731

Ingen kommentarer for denne sporingen.
Kjøpesenterene er de nye ferieattraksjonene | 0 kommentarer | Opprett Ny Konto
De følgende kommentarer eies av den som skrev dem. Dette nettstedet er ikke ansvarlig for innholdet.